Prima pagină » Sport » Moldovan: Mă mulţumeşte acest rezultat

Moldovan: Mă mulţumeşte acest rezultat

Tehnicianul echipei FC Vaslui, Viorel Moldovan, a declarat, vineri seară, după remiza, scor 1-1, cu Steaua, că acest rezultat din etapa a XVIII-a a Ligii I îl mulţumeşte şi că se aşteaptă ca jocul formaţiei sale să crească.
Moldovan: Mă mulţumeşte acest rezultat
27 feb. 2009, 23:45, Sport

"Am aşteptat mult de la acest meci, mă mulţumeşte acest rezultat. S-a văzut în a doua repriză că nici noi nici Steaua nu mai aveam un ritm bun de joc. Îi felicit pe băieţi pentru rezultat. Mă aştept să crească jocul echipei, să avem constanţă. Mi-aş fi dorit să câştig, dar sunt mulţumit şi aşa", a spus Moldovan.

El a precizat că Wesley, autorul golului vasluienilor, a făcut un joc bun. "A marcat la debut, a făcut un meci bun, dar sunt convins că poate mult mai mult. N-am ştiut să speculăm unele momente ale jocului, când am avut acele contraatacuri. Asta a fost limita băieţilor mei astăzi", a afirmat Moldovan, care a menţionat că de la Steaua i-a plăcut evoluţia lui Bogdan Stancu.

Formaţia FC Steaua a terminat la egalitate, vineri, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), partida disputată împotriva echipei FC Vaslui, în etapa a XVIII-a a Ligii I, prima a returului.

Citeşte şi

Becali: Cei mai slabi jucători ai Stelei, Kapetanos şi Dayro Moreno

Steaua-FC Vaslui, scor 1-1, în prima etapă a returului Ligii I