- Home
- Sport
- KIEV, (06.06.2012, 12:57)
- Luminita Turcu ,
Blohin: Zece jucători ucraineni au toxiinfecţie alimentară
Selecţionerul Ucrainei, Oleg Blohin, a invocat o "toxiinfecţie alimentară" în cazul a zece dintre jucătorii săi pentru a explica înfrângerea din meciul amical cu Turcia, scor 0-2, disputat în Germania.
Urmărește
161 afișări
Oleg Blohin (Imagine: Mediafax Foto/AFP)
"Am avut mari probleme cu Turcia deoarece zece jucători au fost victimele unei intoxicaţii alimentare, ceea ce ne-a obligat să schimbăm componenţa echipei înainte de start", a declarat Blohin.
"Nu ştim ce a provocat această intoxicaţie, deoarece jucătorii afectaţi au mâncat lucruri diferite. Noi ştim un singur lucru: jucătorii noştri au fost intoxicaţi aici în Germania. Dar există şi o parte bună. Acest lucru a permis şi altor jucători să joace", a declarat Blohin.
În contextul în care Ucraina va juca primul meci la Euro, luni, la Kiev, cu Suedia, Blohin a apreciat că principala sa grijă este "însănătoşirea cât mai rapidă a jucătorilor".
ULTIMELE ȘTIRI
-
Ionuţ Costea a fost eliberat, după ce fusese reţinut în Turcia
-
Bloomberg: Administraţia Trump pregăteşte dezvăluirea planului de încetare a războiului din Ucraina
-
Victor Ponta, întrebat dacă se aşteaptă să fie dat afară din PSD: Îmi asum tot ceea ce fac / Nu exclude o colaborare cu Călin Georgescu
Citește pe www.zf.ro: Piaţa imobiliară sare în aer: Cartierul din Bucureşti unde preţurile au crescut în ianuarie cu 25.000 de euro faţă de anul trecut
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Ce a găsit Roman Babițchi, soțul Monalisei, când s-a întors la salonul de înfrumusețare: 'Au încercat să ascundă crima'
CANCAN.RO
Zodiile aflate sub protecția lui Dumnezeu în 2025. MINERVA: oportunități și succes pe toate planurile
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe