”Chiar crezi că va mai reveni? Au fost o mulţime de discuţii, mulţi ani. Pentru mine, să urmăresc o luptă cu McGregor nu mai înseamnă nimic. Vei mai reveni? Dovedeşte sau nu mai vorbi despre asta”, i-a transmis ”Cowboy” Cerrone lui McGregor.
Cerrone consideră că o victorie în faţa lui Gaethje l-ar propulsa spre o şansă la titlul categoriei uşoare. Cu toate acestea, va lupta o dată la categoria semimijlocie, Tony Ferguson având următoarea şansă la titlul deţinut de Khabib Nurmagomedov.
”După ce îl înving pe Gaethje, nu mai este nimeni cu excepţia lui Nurmagomedov. Asta este. Nu mai este nimeni în faţa mea. Aş vrea să lupt în decembrie. Va trebui să îmi iau o luptă la categoria semimijlocie. Vom vedea”, a spus Cerrone la conferinţa de presă.
Donald ”Cowboy” Cerrone şi Justin Gaethje se vor înfrunta, sâmbătă, la evenimentul UFC Vancouver.