Prima pagină » Sport » Boc: Rezultatul va fi 3-0 şi cel puţin cinci etape de suspendare a terenului

Boc: Rezultatul va fi 3-0 şi cel puţin cinci etape de suspendare a terenului

Vicepreşedintele LPF, Alexandru Boc, a declarat, joi, pentru MEDIAFAX, că rezultatul meciului Dinamo - Slovan Liberec va fi 0-3, iar gruparea dinamovistă va primi o suspendare a terenului de cel puţin cinci etape.
20 aug. 2009, 23:23, Sport

Violenţe la meciul Dinamo-Slovan Liberec

"Ceea ce s-a întâmplat astăzi pe teren este rezultatul deciziilor luate de comisii după meciul FC Argeş – Dinamo din sezonul trecut. Rezultatul meciului de azi va fi 3-0 şi cel puţin cinci etape de suspendare a terenului, la care se adaugă o amendă de cel puţin 100.000 de euro. Dacă atunci se luau măsurile care trebuia, probabil că azi nu se mai întâmpla ce s-a întâmplat. Este clar că suporterii nu au înţeles nimic din ceea ce s-a întâmplat la Piteşti. Este şi vina conducătorilor clubului că întotdeauna le-au luat apărarea atunci când nu a trebuit. Acum a venit vremea ca atât suporterii, cât şi conducătorii să plătească. Din păcate, mult prea scump. La Dinamo trebuie neapărat o schimbare de atitudine şi de mentalitate. Vom fi subiectivul principalelor canale de ştiri din toată lumea", a spus Boc.

Slovan Liberec a învins pe teren, cu scorul de 2-0 (1-0), Dinamo Bucureşti, în prima manşă a play-off-ului Ligii Europa, într-un meci încheiat în minutul 88, după ce mai mulţi fani dinamovişti au pătruns pe pista de atletism din jurul terenului.