CSM Târgovişte şi Alba Blaj suferă a doua înfrângere în Liga Campionilor la volei feminin
În meciul de la Târgovişte, din a doua etapă a Grupei E, polonezele au condus cu 2-0 şi s-au impus apoi în set decisiv, scor 2-3 (17-25, 19-25, 26-24, 26-24, 16-18).
Celălalt meci al grupei, disputat marţi între Martiza Plovdiv şi Eczacibaşi Istanbul, s-a încheiat cu scorul de 0-3 pemtru voleibalistele turce.
CSM Târgovişte a pierdut şi primul meci din grupă, în faţa echipei turce Eczacibaşi Istanbul, cu 3-0.
Vicecampioana României este pe locul 3 în grupă, cu 1 punct şi va întâlni pe 11 ianuarie, în deplasare, pe Martina Plovdiv.
În Grupa B, campioana româniei Volei Alba Blaj, a fost de asemena învinsă pe teren propriu de italiencele de la Vero Voley, scor 1-3 (25-20, 16-25, 21-25, 21-25). Româncele au câştigat destul de lejer primul set, dar apoi le-au cedat pe următoarele 3.
Alba Blaj a pierdut şi primul meci din grupă, în deplasare cu echipa franceză Le Cannet, scor 3-2 şi e pe ultimul loc în grupă, cu 1 punct.
În celălalt meci din etapa a doua a Grupei B, ucraineencele de la Prometey s-au impus cu 3-2 pe teren propriu cu La Cannet.
Alba Blaj va juca în etapa a 3-a, pe 10 ianuarie, în deplasare la Prometey.