Emoţii în Italia după ce un alt jucător s-a prăbuşit pe teren la un meci
Italia a trăit o nouă emoţie, sâmbătă, la o săptămână de la moartea lui Piermario Morosini, când unui alt jucător din al doilea eşalon, Marco Pomante, i s-a făcut rău pe teren, însă clubul la care este legitimat fotbalistul a anunţat că nu este vorba de ceva grav.
Emoţii în Italia după ce un alt jucător s-a prăbuşit pe teren la un meci (Imagine: Mediafax Foto/AFP)
Pomante s-a prăbuşit pe teren la meciul dintre echipa sa, Nocerina, şi formaţia Reggina, după ce la o fază de joc a primit o lovitură în zona gâtului. Fundaşul în vârstă de 28 de ani a fost scos de pe teren şi transportat la spital conştient.
"Când s-a prăbuşit pe teren ne-am îngrijorat, dar am înţees apoi că nu era grav. Pomante este la spital pentru a i se face unele teste, dar este conştient şi se simte bine", a declarat purtătorul de cuvânt al clubului Nocerina, Giuseppe Sicignano.
Acest incident survine la o săptămână după decesul fotbalistului echipei Livorno, Piermario Morosini, în vârstă de 25 de ani, victimă a unui stop cardiac la un meci cu Pescara.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Ionuţ Costea a fost eliberat, după ce fusese reţinut în Turcia
-
Bloomberg: Administraţia Trump pregăteşte dezvăluirea planului de încetare a războiului din Ucraina
-
Victor Ponta, întrebat dacă se aşteaptă să fie dat afară din PSD: Îmi asum tot ceea ce fac / Nu exclude o colaborare cu Călin Georgescu
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
PROSPORT.RO
CANCAN.RO
GANDUL.RO