Prima pagină » Sport » FIG şi DTB au semnat contractul pentru organizarea CM de gimnastică din 2019, la Stuttgart

FIG şi DTB au semnat contractul pentru organizarea CM de gimnastică din 2019, la Stuttgart

Campionatele Mondiale de gimnastică artistică din 2019 vor avea loc la Stuttgart, contractul dintre forul internaţional de profil (FIG) şi cel german (DTB) fiind semnat, duminică, la patru luni de la desemnarea oraşului gazdă.
FIG şi DTB au semnat contractul pentru organizarea CM de gimnastică din 2019, la Stuttgart
Adina Oşan
13 sept. 2015, 14:45, Sport

Campionatele Mondiale din 2019 vor avea loc la Stuttgart, în perioada 4-13 octombrie, şi vor reprezenta etapa decisivă pentru calificările la Jocurile Olimpice din 2020, de la Tokyo.

Ediţia din 2015 a Campionatelor Mondiale va avea loc la Glasgow, între 23 octombrie-1 noiembrie, cea din 2017 la Montreal, între 27 septembrie şi 9 octombrie, iar ediţia din 2018 se va derula la Doha, între 25 octombrie şi 3 noiembrie.