Prima pagină » Sport » FRF: Dragomir a fost acord cu adoptarea deciziei depunctării

FRF: Dragomir a fost acord cu adoptarea deciziei depunctării

Site-ul oficial al FRF a precizat, referitor la declaraţia Dumitru Dragomir conform căreia, dacă se va ajunge la depunctări pentru declaraţii, campioana va fi decisă de FRF, că însuşi preşedintele LPF a fost de acord cu decizia depunctării.
FRF: Dragomir a fost acord cu adoptarea deciziei depunctării
14 mai 2008, 16:02, Sport

"Însuşi domnul Dragomir, în cadrul şedinţelor Comitetului Executiv al FRF, a fost de acord cu adoptarea acestei decizii. De altfel, iniţiativa introducerii respectivei prevederi regulamentare a aparţinut chiar conducătorilor de cluburi din Liga I, fiind susţinută şi de reprezentanţii acestora în Comitetul Executiv al FRF. În plus, nu FRF sau comisiile ei (care vor aplica regulamentul) ar fi culpabile pentru apariţia unor asemenea situaţii, ci exclusiv conducătorii de cluburi, antrenorii sau jucătorii care ar face declaraţii calomnioase şi jignitoare", se arată în precizarea FRF.

Preşedintele LPF, Dumitru Dragomir, a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă, că nu va fi de acord cu depunctarea echipelor din cauza declaraţiilor conducătorilor de cluburi. "Din punctul de vedere al LPF, campionatul s-a terminat pe hârtie.