Gaz Metan Mediaş -Dinamo, scor 1-1

Echipa Dinamo Bucureşti a terminat la egalitate, sâmbătă, scor 1-1 (1-1), meciul susţinut, în deplasare, în faţa formaţiei Gaz Metan Mediaş, în etapa a XIX-a a Ligii I.

Urmărește
48 afișări
Imaginea articolului Gaz Metan Mediaş -Dinamo, scor 1-1

Golul echipei Dinamo a fost marcat de N'Doye '19, în timp ce reuşita gazdelor a fost semnată de Pârvulescu în minutul 4.

În minutul 4, o centrare în careu a echipei Dinamo, de pe partea dreaptă, a fost respinsă de fundaşii formaţiei oaspete până la mijlocaşul Pârvulescu, care a marcat cu un şut de la 10 metri.

În minutul 18, un corner executat de Izvoranu a fost reluat în poartă de mijlocaşul dinamovist N'Doye, din 7 metri.

Gaz Metan Mediaş: 82. Vâtcă - 19. F. Lazăr, 25. Z. Markovici, 15. Hoban, 2. Grillo- 21. Todea, 7. Kubala (16. Zaharia '81), 17. Dudiţă, 22. Pîrvulescu - 9. Boaru (8. Buzean '71), 10. Prodan (99. Bud '67). Antrenor: Cristian Pustai.

Dinamo: 1. Lobonţ - 25. Scarlatache, 30. Tamaş, 4. Moţi, 2. Diabate - 5. Izvoranu (8. Boştină '46), 29. N'Doye, 27. Ze Kalanga (17. Malick '46), 10. Dănciulescu - 9. M. Niculae, 99. Niculescu (6. Homei '70). Antrenor: Mircea Rednic.

Catonaşe galbene: Todea '2, Boaru '20, Markovici '26, Kubala '37, Vâtcă '90 / Scarlatache '35, N'Doye 36, Papa Malick '72.

Meciul de la Mediaş a fost arbitrat de Tiberiu Lajos (central), Cristian Nica, Ovidiu Maier (asistenţi), iar arbitru de rezervă a fost Ciprian Danşa. Observatorii partidei au fost Valentin Alexandru şi Valeriu Ioniţă

La partidă de pe arena din Mediaş au asistat aproximativ 5.500 de spectatori, între care s-au aflat şi 200 de fani ai oaspeţilor.