Gaz Metan Mediaş - Gloria Buzău, scor 2-0, în Liga I

Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, vineri, pe teren propriu, echipa Gloria Buzău, cu scorul de 2-0 (2-0), într-o partidă contând pentru etapa a X-a a Ligii I, obţinând astfel a treia victorie din acest sezon.

Urmărește
22 afișări
Imaginea articolului Gaz Metan Mediaş - Gloria Buzău, scor 2-0, în Liga I

Golurile au fost marcate de C. Prodan '3 şi Curtean '31.

În minutul 3, Ciprian Prodan a rămas singur cu portarul Mihai Barbu şi a marcat cu un şut plasat, în urma unei combinaţii între Grillo şi Eric.

În minutul 31, apărarea grupării buzoiene a respins un balon expediat din lovitură liberă şi Curtean a şutat, de la aproximativ 20 de metri, în stânga portarului Barbu.

Gaz Metan: 30. Şteţca - 2. Grillo (20. Crăciun '57), 18. Falemi, 19. Lazar, 8. Buzean - 17. Dudiţă (24. M. Voicu '80), 15. Hoban, 27. Eric, 7. Curtean - 10. Prodan, 29. Vidakovici (9. Boaru '63). Antrenor: Cristi Pustai.

Gloria Buzău: 71. M. Barbu - 15. C. Vlaicu, 6. Tudose, 5. C. Doicaru, 19. Russiano - 31. Fallardo, 30. Everton, 7. Bicfalvi (9. Tavares '36), 10. Liţu - 18. Vigariu (25. Luis Dias '59), 99. Tiago (20. Cl. Ionescu '42). Antrenor: Alvaro Magalhaes.

Cartonaşe galbene: Falemi '80 / Doicaru '27, Vlaicu '30, Liţu 33, Russiano '60.

Partida a fost condusă la centru de Istvan Kovacs, ajutat la cele două linii Dan Roşu şi Gero Szabo, iar rezervă a fost Claudiu Ştefănuţi.

Observatorii meciului au fost desemnaţi Viorel Boiţ şi Nicolae Pantea.