Habibou a fost externat

Publicat: 02 02. 2008, 20:25
Actualizat: 05 11. 2012, 16:21

Habibou s-a alăturat coechipierilor săi la hotelul Palm Beach şi va fi supravegheat în continuare de medicul Stelei, Radu Paligora, care a declarat că jucătorul se simte bine. După întoarcerea la Bucureşti, jucătorul francez va fi supus unor noi investigaţii medicale.

cu cotul în gât de un fundaş al echipei bulgare în minutul 87 al meciului amical cu Levski Sofia, pierzându-şi cunoştinţa şi având probleme cu respiraţia. Jucătorul a stat întins pe gazon minute bune, primind îngrijiri medicale, sub privirile alarmate ale celorlalţi jucători, antrenori şi oficiali ai celor două echipe.

Din această cauză, meciul a fost întrerupt în minutul 87, la scorul de 1-0 pentru Steaua. Habibou a fost purtat apoi pe braţe de stelişti, urcat într-o maşină care a intrat direct pe gazon şi transportat la spital. Medicii ciprioţi au constatat că . Înainte de întoarcerea în România, Habibou va fi supus unui nou consult la spitlul din Larnaca pentru a primi acceptul medicilor de a călători cu avionul.