- Home
- Sport
- BUCUREŞTI, (30.09.2013, 16:46)
- Adrian Petculescu
Hagi a refuzat oferta de antrena echipa Galatasaray. Care este motivul
Gheorghe Hagi a declarat, luni, că a refuzat oferta de antrena echipa Galatasaray după demiterea lui Fatih Terim, deoarece a hotărât de mai mult timp să nu mai preia formaţii "de pe drum".
Urmărește
244 afișări
Gheorghe Hagi (Imagine: Bogdan Stamatin/Mediafax Foto)
"Am spus că nu e un moment potrivit. Lucrurile erau de pe drum. Eu am luat o decizie de acum un an şi jumătate, doi ani şi la echipa naţională... Am spus că nu o să mai iau nimic de pe drum, cred că e normal să iau un lucru de la bun început. Nu era momentul, pentru că lucrurile erau începute. Nu mă pot angrena într-un proiect care era deja început. Chiar dacă era vorba de Galatasaray. Aşa a fost şi cu echipa naţională, într-un moment în care, tot la fel, lucrurile erau de pe drum. Erau două locuri în care îmi doream foarte mult să mă întorc. Mă refer la Galatasaray şi la echipa naţională. Am şi eu proiectele mele", a spus Hagi la DolceSport.
Clubul turc Galatasaray Istanbul a anunţat, la 25 septembrie, demiterea managerului general Fatih Terim, care este şi selecţioner al Turciei, din cauza rezultatelor slabe.
Turcii au ajuns la un acord cu tehnicianul italian Roberto Mancini pentru preluarea echipei în locul lui Terim. Antrenorul italian, care a plecat de la Manchester City, a ajuns, duminică, la Istanbul pentru a se întâlni cu oficialii clubului şi a acceptat oferta de a conduce echipa două sezoane, cu un salariu anual de 4,5 milioane de euro, precizează cotidianul Milliyet.
Citește pe www.zf.ro: Piaţa imobiliară sare în aer: Cartierul din Bucureşti unde preţurile au crescut în ianuarie cu 25.000 de euro faţă de anul trecut
Citește pe www.zf.ro: Cum alegem zona unde cumpărăm o locuinţă şi ce facilităţi importante trebuie să existe în proximitate
Citește și: Fatih Terim a fost demis de la Galatasaray
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Ea este Mihaela, tânăra de 23 de ani care a murit cu tatăl ei, după ce a plonjat cu mașina în apele înghețate ale râului Olt 😢
CANCAN.RO
Caz RARISIM în Italia. Ce moștenire i-a lăsat o pensionară de 84 de ani, badantei care a îngrijit-o în ultimii ani din viață
GANDUL.RO
Aproape 40% din PENSII au fost CALCULATE GREȘIT! Un expert evidențiază problemele și spune ce TREBUIE FĂCUT
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe