Hizo: Am obţinut o victorie grea
Tehnicianul FC Vaslui, Viorel Hizo, a declarat că echipa sa a obţinut o victorie grea în meciul cu Universitatea Craiova, scor 2-1, în etapa a XXIX-a a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.
"A fost un joc foarte greu. În prima parte am avut-o la discreţie, cu multe ocazii după 1-0. Puteam să înscriem. N-am mai făcut, iar singura gafă făcută ne-a costat un gol, apoi am ratat cu nemiluita. Cu timpul am intrat în criză, jucătorii precipitându-ne. Am obţinut o victorie grea. Va fi greu şi cu Brăneştiul şi cu Astra şi cu Timişoara. Craiova s-a apărat foarte bine, cu şase fundaşi. Cred că Universitatea trebuie să-şi rezolve problemele pe care le are şi să se ocupe de evitarea retrgradării. În rest nu comentez arbitrajul", a declarat Hizo.
Formaţia FC Vaslui a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa Universitatea Craiova, într-un meci contând pentru etapa a XXIX-a a Ligii I.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
PROSPORT.RO
CANCAN.RO
GANDUL.RO