Înregistrarea video în care apărea un lup în Satul olimpic de la Soci este un trucaj – FOTO, VIDEO
Kimmel a precizat, joi, în timpul emisiunii sale zilnice de la ABC, că filmuleţul respectiv a fost un trucaj. Prezentatorul a dialogat în direct cu Kate Hansen, care a confirmat că a fost o farsă.
Jimmy Kimmel a explicat că Hansen i-a trimis fotografii cu culoarul hotelului şi că acel coridor a fost reprodus într-un studio din Los Angeles. Kimmel a arătat studioul în care s-au înregistrat imaginile, precum şi lupul folosit, un animal numit Rugby, dresat pentru a apărea în filme.
Kate Hansen, sportivă care a ocupat locul 10 în proba de sanie la Jocurile Olimpice de la Soci, a postat, joi, pe Twitter, mesajul: „Un lup pe coridorul meu?” şi o înregistrate video de 18 secunde. În imagini se vedea un animal ce părea a fi un lup care se plimba liniştit pe culoarul hotelului.
De la sosirea lor la Soci, sportivii şi jurnaliştii s-a plâns pe reţelele de socializare de problemele întâlnite în spaţiile de cazare din staţiunea rusă ce găzduieşte Jocurile Olimpice de iarnă.