- Home
- Sport
- BUCUREŞTI, (28.09.2018, 17:06)
- Răzvan Stîngă
Irina Begu şi Raluca Olaru s-au calificat în finala probei de dublu de la Taşkent
Irina Begu şi Raluca Olaru s-au calificat, vineri după-amiază, în finala probei de dublu a turneului de la Taşkent, câştigând la mare luptă semifinala cu perechea rusoaicelor Margarita Gasparyan şi Anastasia Potapova, scor 4-6, 6-2, 10-6.
Urmărește
89 afișări
Irina Begu şi Raluca Olaru s-au calificat în finala probei de dublu de la Taşkent
Româncele şi-au creat multe oportunităţi la retur, având nu mai puţin de 10 mingi de break. Mai eficiente însă la conversie, cu 2 din 3 mingi de break valorificate, rusoaicele au reuşit să câştige un prim set în care au condus 3-1, au fost egalate la 3 şi au închis cu serie de trei game-uri consecutive. Punând presiune pe fiecare tură de lansare a setului doi în faţa celor două tinere reprezentante ale Rusiei (17 ani Potapova, 24 ani Gasparyan), Olaru şi Begu s-au desprins la 4-1 şi au închis manşa secundă cu al doilea break.
În finala de dublu, Begu şi Olaru vor juca împotriva perechii formate din Olga Danilovic şi Tamara Zidansek (Serbia, 17 ani / Slovenia, 20 ani)
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Ea este Mihaela, tânăra de 23 de ani care a murit cu tatăl ei, după ce a plonjat cu mașina în apele înghețate ale râului Olt 😢
CANCAN.RO
Caz RARISIM în Italia. Ce moștenire i-a lăsat o pensionară de 84 de ani, badantei care a îngrijit-o în ultimii ani din viață
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe