Prima pagină » Sport » Ivana Knoll, suportera croată care sfidează legile Qatarului, riscă să fie arestată

Ivana Knoll, suportera croată care sfidează legile Qatarului, riscă să fie arestată

Ivana Knoll, care devenise celebră în Rusia în urmă cu 4 ani, când Croaţia a ajuns în finală, a revenit în Qatar 2022.
Ivana Knoll, suportera croată care sfidează legile Qatarului, riscă să fie arestată
Daniel Contescu
26 nov. 2022, 19:11, Sport

Este alintată „cea mai sexy fană a Cupei Mondiale”, dar suporteara croată Ivana Knoll este în pericol în interiorul Qatarului, ţară cu reguli stricte.

Şedinţa ei foto publicată pe Instagram, în bikini şi cu o rochie sexy, îi poate provoca neplăceri. Riscă arestarea şi închisoarea sau, cel puţin, interdicţia din locurile publice, pentru că a încălcat legile Qatarului.

Mai presus de toate, qatarezii s-au plâns de lipsa de respect faţă de tradiţiile ţării: „Să vă fie ruşine, respectaţi istoria, cultura şi tradiţiile ţărilor pe care le vizitaţi”.