Cristina Mădălina Stancu a învins-o în turul doi, cu scorul de 6-1, 6-2, pe Ioana Ivan şi va juca, în faza următoare, cu Agnes Szatmari, cap de serie numărul doi, care a trecut, în runda secundă, de Dessislava Mladenova (Bulgaria), scor 6-0. 6-1.
Elena Bogdan s-a impus în faţa jucătoarei Mihaela Buzărnescu, scor 7-6 (7/4), 6-3, şi o va întâlni în sferturi pe Alice-Andrada Radu, care a învins-o în turul doi, cu scorul de 6-7 (5/7), 6-2, 6-4, pe Bianca Hâncu.
Celelalte două sferturi de finală ale competiţiei sunt Tanya Germanlieva (Bulgaria) – Benedetta Davato (Italia) şi Conny Perrin (Elveţia) – Verdiana Verardi (Italia).
La dublu, perechea Laura-Ioana Andrei/Diana-Andreea Gae a acces în finală după ce a trecut, în semifinale, cu scorul de 4-6, 6-2, 10-5, de cuplul Irina-Camelia Begu/Alexandra Damaschin. Andrei şi Gae vor întâlni în finală perechea Dessislava Mladenova/Dalia Zafirova.