Klinsmann s-ar mulţumi şi cu un punct cu Steaua
Antrenorul Jurgen Klinsmann a declarat că ar fi mulţumit şi cu un egal la meciul cu Steaua, apreciind că în cazul în care va obţine un punct, Bayern Munchen şi-ar îndeplini obiectivul de calificare în optimile Ligii Campionilor.
Allianz Arena (Imagine: Mediafax Foto)
"Meciul este foarte greu, vrem măcar un punct. Cu un punct ne putem îndeplini obiectivul, optimile de finală, aşa că şi un egal ar fi bun", a declarat Klinsmann, citat de presa germană.
Jucătorii de la Bayern Munchen au început recuperarea imediat după meciul cu Energie Cottbus. Presa germană notează că, deşi meciul s-a jucat pe un frig pătrunzător şi fotbaliştii au vrut apoi să meargă să facă un duş fierbinte, fizioterapeutul a decis ca jucătorii să intre în cutii cu gheaţă. Fizioterapeutul echipei germane foloseşte un sistem de refacere din SUA, care se bazează pe intrarea în cutii cu gheaţă pentru răcirea muşchilor.
Spaţii largi în presa germană de luni sunt acordate francezului Franck Ribery, care a evoluat cu ghete roz la meciul cu Energie Cottbus. "Ghetele astea roz o să le prezinte Europei marţi în meciul cu Steaua", a scris presa germană, care notează că francezul a atins mingea, la meciul cu Energie, de 127 de ori. "Cu ghetele astea a părut mult mai rapid. Se anunţă vremuri roz la Bayern", a scris presa bavareză.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Victor Ponta, întrebat dacă se aşteaptă să fie dat afară din PSD: Îmi asum tot ceea ce fac / Nu exclude o colaborare cu Călin Georgescu
-
VIDEO Poliţia Capitalei l-a oprit pe Gică Hagi în trafic: Astăzi e despre tine, Comandante
-
Nicolae Ciucă a demisionat din funcţia de senator în Parlamentul României
"Îmi merge foarte bine, dar încă nu mi-am atins scopurile propuse. Mai am de muncit mult de acum încolo. E adevărat că lumea e curioasă de ghetele mele roz, însă este o culoare care îmi place foarte mult", a comentat Ribery.
Colegul lui Ribery de la Bayern, olandezul Mark van Bommel, a afirmat că ghinionul francezului este că nu joacă în Anglia sau Spania. "Acolo ar fi sigur cel mai bun din lume. Eu de doi ani spun că va deveni el mai bun din lume. El, faţă de alţi mari jucători, este bun în mod constant", a spus Van Bommel, în timp ce oficialul bavarezilor Uli Hoeness a afirmat: "De când şi-a revenit după accidentare, la fiecare meci arată că este cel mai bun din lume".
Partida Bayern Munchen - Steaua, din etapa a cincea a grupei F a Ligii Campionilor, va avea loc marţi, de la ora 21.45, pe Allianz Arena şi va fi transmisă de Pro TV.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
PROSPORT.RO
CANCAN.RO
GANDUL.RO
ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 21:44
-
astăzi, 21:42