Lăcătuş: Cred că mulţi jucători de la FC Vaslui au nasul puţin cam sus faţă de cum erau în tur
Antrenorul echipei FC Vaslui, Marius Lăcătuş, a declarat, vineri, că mulţi dintre jucătorii săi sunt "cu nasul puţin cam sus" faţă de cum erau în turul actualei ediţii de campionat şi probabil se cred deja câştigători ai Ligii I.
Lăcătuş: Cred că mulţi jucători de la FC Vaslui au nasul puţin cam sus faţă de cum erau în tur (Imagine: Liviu Chirica/Mediafax Foto)
"Este frumos să visezi, dar trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ. Toate aceste aprecieri dăunează muncii grupului. Probabil, mulţi jucători de la FC Vaslui se văd campioni şi că joacă deja în Liga Campionilor. Cred că au nasul puţin cam sus faţă de cum erau în turul campionatului. Dacă va fi locul unu sau doi, mai bine pentru noi şi pentru jucători. Dar, până atunci, să ne concentrăm asupra obiectivului pe care îl avem de îndeplinit", a spus Marius Lăcătuş.
Obiectivul FC Vaslui din această ediţie de campionat este, ca şi în sezonul trecut, clasarea pe una din primele cinci poziţii, care să-i confere şi prezenţa într-o cupă europeană.
După finalul de tur, FC Vaslui se află pe locul şase în clasamentul Ligii I, cu 30 de puncte, la patru puncte în spate faţă de liderul CFR Cluj.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Ionuţ Costea a fost eliberat, după ce fusese reţinut în Turcia
-
Bloomberg: Administraţia Trump pregăteşte dezvăluirea planului de încetare a războiului din Ucraina
-
Victor Ponta, întrebat dacă se aşteaptă să fie dat afară din PSD: Îmi asum tot ceea ce fac / Nu exclude o colaborare cu Călin Georgescu
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
PROSPORT.RO
CANCAN.RO
GANDUL.RO