Prima pagină » Sport » Neagoe: Mă bucur că jucătorii mei au reuşit să obţină această calificare fără probleme

Neagoe: Mă bucur că jucătorii mei au reuşit să obţină această calificare fără probleme

Tehnicianul Eugen Neagoe a declarat că este bucuros de calificarea Univesităţii Craiova în sferturile Cupei României şi de faptul că aceasta a fost obţinută "fără probleme" după o victorie la scor în faţa Politehnicii Iaşi (3-0).
Neagoe: Mă bucur că jucătorii mei au reuşit să obţină această calificare fără probleme
28 oct. 2009, 21:05, Sport

„Terenul a fost destul de greu, dar mă bucur că băieţii mei şi-au dorit foarte mult această calificare şi au reuşit să o obţină, zic eu, fără probleme. Este drept că Poli Iaşi a ratat un penalti la 2-0 şi poate am fi avut probleme pe final. Pentru asta este de lăudat Merlier care a apărat penaltiul. Noi am făcut un joc bun, am marcat de trei ori şi ne-am creat alte câteva ocazii”, a precizat antrenorul formaţiei din Bănie.

Referitor la revenirea în echipă a jucătorului Dorel Stoica, Neagoe a precizat că el va ajuta mult formaţia olteană: „Dorel Stoica este un jucător important şi cred că lipsa lui s-a văzut în ultimele meciuri. Mă bucur că a revenit şi că ne va ajuta în continuare”.

Neagoe a dezvăluit că pentru acest tur i-a fixat ca obiectiv atacantului Florin Costea să marcheze 13 goluri. „Florin Costea este un jucător foarte bun, căruia i-am spus că în acest tur de campionat trebuie să marcheze 12-13 goluri. El are deja şapte goluri marcate şi cred că poate atinge obiectivul propus de mine”, a completat Eugen Neagoe

Formaţia Universitatea Craiova s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei României-Timişoreana, după ce a învins, scor 3-0 (2-0), echipa Politehnica Iaşi, în optimile competiţiei. Golurile formaţiei oltene au fost marcate de Mihai Costea ’26-penalti, ’42 şi Florin Costea ’87