Liviu Ciobotariu: Sunt dezamăgit de acest rezultat şi voi lua măsuri
Antrenorul formaţiei Pandurii Târgu Jiu, Liviu Ciobotariu, a declarat, luni, după remiza din partida cu Universitatea Craiova, scor 0-0, că este dezamăgit de acest rezultat şi a anunţat că unii jucători vor fi trimişi la echipa a doua a clubului.
Liviu Ciobotariu: Sunt dezamăgit de acest rezultat şi voi lua măsuri (Imagine: Mediafax Foto)
"Sunt dezamăgit de acest rezultat, pentru că nu am reuşit să marcăm timp de 70 de minute cât echipa adversă a rămas în zece oameni. E inadmisibil, iar în momentul în care nu marchezi nu ai cum să câştigi. Am dominat partida evident, pentru că echipa adversă a jucat cu un om mai puţin şi s-a apărat. Sunt supărat pe unii dintre jucători care tratează cu foarte mare lejeritate faza de atac. Dar nu e niciun fel de problemă, voi lua măsuri şi cei care nu înţeleg ceea ce vreau eu să se joace vor merge la echipa a doua, pentru că e inadmisibil cum au evoluat azi", a spus Ciobotariu.
Tehnicianul gorjenilor s-a arătat deranjat de faptul că atacanţii săi nu marchează: "Suntem echipa cu cele mai puţine goluri marcate. Jucătorii s-au dăruit, au vrut, am văzut angajament, au alergat, au scos mingea la margine, dar din păcate nu am reuşit să ajungem la poartă. Le-am dat şanse tuturor jucătorilor din lot să evolueze, am folosit toţi atacanţii posibili. Ce să mai fac? O să iau şi de la echipa a doua, poate reuşesc să înscrie cei de acolo. Am jucat cu şase jucători ofensivi la acest meci şi nu am reuşit să dăm gol. Eu ştiu că un atacant foarte bun e acela care marchează, dar la noi nu marchează nimeni".
Ciobotariu a afirmat că în faţa porţii se vede valoare individuală a jucătorilor.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Ionuţ Costea a fost eliberat, după ce fusese reţinut în Turcia
-
Bloomberg: Administraţia Trump pregăteşte dezvăluirea planului de încetare a războiului din Ucraina
-
Victor Ponta, întrebat dacă se aşteaptă să fie dat afară din PSD: Îmi asum tot ceea ce fac / Nu exclude o colaborare cu Călin Georgescu
"Jocul care urmează devine acum foarte important pentru noi, dar dacă nu reuşim să înscriem nu avem cum să mai câştigăm vreun joc. Acolo intervine valoarea individuală a jucătorului, eu pot să-i fac să alegre bine, să scoată mingea la margine, am lucrat tactic cu ei, le-am spus să vină în faţa porţii, dar nu au făcut asta. Am jucat la un moment dat cu patru atacanţi, dar dacă ei nu bagă mingea în poartă n-am ce să mai fac, acolo se vede valoarea individuală a jucătorului, a precizar Ciobotariu.
Echipa Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a XX-a a Ligii I. Universitatea a jucat cu un om mai puţin pe teren din minutul 29, după eliminarea lui Ştefan Bărboianu.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
PROSPORT.RO
CANCAN.RO
GANDUL.RO