Lupescu despre suspendarea lui Mutu: E greu, este o perioadă lungă
Directorul general al FRF, Ionuţ Lupescu, a declarat, luni, agenţiei MEDIAFAX, după anunţarea deciziei Comitetului Olimpic Italian, care l-a suspendat pentru o perioadă de nouă luni pe atacantul Adrian Mutu, că perioada de suspendare este una lungă.
Lupescu despre suspendarea lui Mutu: E greu, este o perioadă lungă (Imagine: Liviu Chirică/Mediafax Foto)
"Este greu. Este o perioadă lungă. Va trebui să vorbească cu avocaţii lui să vadă dacă va face apel la TAS. Mai multe nu pot comenta acum", a spus Lupescu.
Atacantul echipei Fiorentina, Adrian Mutu, a fost suspendat nouă luni de tribunalul antidoping din cadrul Comitetului Olimpic Italian (CONI), după ce a fost depistat pozitiv cu sibutramină, a anunţat, luni, agenţia Ansa.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Bitcoin se duce sub 100.000 de dolari pe fondul tarifelor impuse de Donald Trump
-
Premieră! România trimite azi, pentru prima dată în istoria recentă, gaze către Ucraina. 80.000 de metri ies pe oră pe la Isaccea. Explicaţia
-
Lasconi, despre Georgescu: Ar fi ciudat să îl lase să candideze
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
PROSPORT.RO
CANCAN.RO
GANDUL.RO