Prima pagină » Sport » Mititelu: Steaua va fi mult mai slabă fără Dică

Mititelu: Steaua va fi mult mai slabă fără Dică

Patronul echipei Universitatea Craiova, Adrian Mititelu, a declarat, luni, că formaţia Steaua Bucureşti va fi mult mai slabă fără mijlocaşul Nicolae Dică, cedat la gruparea italiană Catania.
Mititelu: Steaua va fi mult mai slabă fără Dică
30 iun. 2008, 12:42, Sport

"Mă bucur de două ori pentru el că s-a transferat. Este un băiat deosebit, un mare caracter şi apoi pentru că Steaua va fi mult mai slabă fără el. M-ar bucura să se mai transfere Rădoi de la Steaua, Dănciulescu şi Lobonţ de la Dinamo, Trică şi Semedo de la CFR şi atunci campionatul ar fi mult mai echilibrat" a spus Mititelu.

Aflat alături de jucători în cantonamentul din Germania, Mititelu a anunţat că Julius Wobay se va alătura colegilor săi pentru partea a doua a stagiului din Olanda. "Wobay va veni marţi la Amsterdam şi apoi se va pregăti alături de colegi. Era normal ca el să aibă o săptămâna de vacanţă pentru că în timp ce colegii săi erau în vacanţă, el juca în Africa cu naţionala sa" a afirmat Mititelu.