- Home
- Sport
- BUCUREŞTI, (15.04.2018, 14:22)
- Andrei Pal
Nicolae Dică, despre meciul Steaua - Rapid: "A fost o atmosferă superbă pentru un meci de Liga 4"
Cei 36.277 de spectatori prezenţi sâmbătă seară pe Arena Naţională la derby-ul Steaua - Rapid l-au impresionat şi pe antrenorul vicecampioanei FCSB, Nicolae Dică (37 de ani).
Urmărește
362 afișări
Nicolae Dică, despre meciul Steaua - Rapid: "A fost o atmosferă superbă pentru un meci de Liga 4"
"A fost o atmosferă superbă pentru un meci de Liga 4. Aţi văzut că la meciurile noastre vin suporterii şi nu se întâmplă absolut nimic. La meciul cu Sporting am avut 48.000 de suporteri şi nu s-a întâmplat nimic. Nu putem să facem o comparaţie între o echipă care se luptă pentru titlu şi a fost aproape de grupele Ligii Campionilor şi o formaţie care n-a putut să bată Rapidul. Diferenţa e că noi când am jucat în UEFA cu Rapid, pe Lia Manoliu, am avut 50.000 de spectatori. Dintre ei, au fost 40.000 de stelişti. Aseară a fost invers. Au fost 30 şi ceva de mii de spectatori, din care 20.000 de rapidişti. Stelişti mai puţin", a spus Dică, la conferinţa de presă premergătoare meciului cu Astra Giurgiu, din Liga 1.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Taxă de la 740 de lei pentru această categorie de șoferi! Inspecția RAR, polița RCA și ITP sunt obligatorii
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe