Prima pagină » Sport » Norbert Varga a suferit o ruptură de ligamente la genunchi şi va fi indisponibil cinci luni

Norbert Varga a suferit o ruptură de ligamente la genunchi şi va fi indisponibil cinci luni

Mijlocaşul echipei Unirea Alba Iulia, Norbert Varga, care s-a accidentat în meciul de vineri, cu Ceahlăul Piatra Neamţ, a suferit o ruptură de ligamente la genunchiul stâng şi va fi indisponibil aproximativ cinci luni.
Norbert Varga a suferit o ruptură de ligamente la genunchi şi va fi indisponibil cinci luni
20 apr. 2010, 20:52, Sport

Examenul RMN efectuat de jucător, luni, la Cluj, a relevat ruptura unui ligament încrucişat anterior la genunchi şi obligativitatea intervenţiei chirurgicale, situaţie în care fotbalistul în vârstă de 30 de ani va rata finalul acestui sezon, urmând a reveni pe gazon abia peste 4-5 luni.

„Nu-mi vine să cred ce am păţit la o fază banală. E o veste foarte proastă, atât pentru mine, cât şi pentru familie, mai ales acum când începusem să joc titular la Unirea”, a afirmat mijlocaşul defensiv venit în vară de la Wisla Cracovia.

Partida cu Ceahlăul Piatra Neamţ a fost ultima din acest campionat pentru mijlocaşul unirist Norbert Varga. În minutul 65 al jocului cu echipa din Piatra Neamţ, Norbet Varga a părăsit terenul şchiopătând în urma unui duel cu Vasilache şi e nevoit să se opereze la piciorul stâng, intervenţia fiind programată în această săptămână la Timişoara.

Formaţia Unirea Alba Iulia a câştigat, cu scorul de 3-2, meciul susţinut, vineri, pe teren propriu, în compania echipei Ceahlăul Piatra Neamţ, în etapa a XXVIII-a a Ligii I.