O nouă victorie pentru Itxako în grupa I a LC, scor 31-26 cu Buducnost

Publicat: 20 02. 2011, 21:30
Actualizat: 06 11. 2012, 13:37

Considerată prima favorită la semifinale, înaintea începerii meciurilor din grupa I, Buducnost a fost zdrobită de iberice, care au condus în permanenţă, cu diferenţe de 6-8 goluri. Buducnost a pierdut deja două meciuri, din trei jucate, şi are de luptat serios, pentru a mai spera la semifinale, la fel ca şi Krim Ljubljana, care a cedat, tot duminică, la Râmnicu Vâlcea, în faţa Oltchimului, cu 27-31.

Oltchim şi Itxako sunt singurele echipe din grupa I care au câte 4 puncte şi conduc clasamentul. Buducnost şi Krim sunt pe locurile 3 şi 4, cu câte două puncte.

În primele două meciuri din grupa I, Oltchim a învins la limită Buducnost Podgorica, cu 21-20, după care a cedat în faţa ibericelor de la Itxako, cu 25-26.

Programul următor al echipei Oltchim, în grupa I, este următorul: cu Itxako (pe teren propriu, 6 martie), cu Budunost (în deplasare, 13 martie) şi cu Krim (în deplasare, 19 martie).

Primele două clasate din fiecare din cele două grupe principale se vor califica în semifinalele Ligii Campionilor.