Piţurcă: Gabriel Paraschiv e cel mai în formă jucător român în acest moment
Antrenorul echipei naţionale a României, Victor Piţurcă, a explicat, luni, că l-a convocat în premieră în rândul "tricolorilor" pe mijlocaşul formaţiei Oţelul Galaţi, Gabriel Paraschiv, deoarece este cel mai în formă jucător român al momentului.
Piţurcă: Gabriel Paraschiv e cel mai în formă jucător român în acest moment (Imagine: Mediafax Foto)
"Am adus jucători care n-au mai fost de ceva vreme la echipa naţională dar şi jucători noi. L-am adus pe Paraschiv, care e cel mai în formă jucător român din acest moment şi să vedem cum reacţionează la acest nivel. Paraschiv a jucat la un nivel bun tot timpul dar acum a explodat. A avut o evoluţie excelentă şi contra Rapidului. Sper să joace cu aceeaşi dezinvoltură şi la echipa de club. Dacă era un jucător tânăr şi juca într-un campionat puternic şi dădea atâtea goluri, ce tam-tam se făcea... Dar fiind Paraschiv de la Oţelul trece mai neobservat", a spus Piţurcă.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Ionuţ Costea a fost eliberat, după ce fusese reţinut în Turcia
-
Bloomberg: Administraţia Trump pregăteşte dezvăluirea planului de încetare a războiului din Ucraina
-
Victor Ponta, întrebat dacă se aşteaptă să fie dat afară din PSD: Îmi asum tot ceea ce fac / Nu exclude o colaborare cu Călin Georgescu
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
PROSPORT.RO
CANCAN.RO
GANDUL.RO