Prima pagină » Sport » Napoli: După meciul cu Pandurii voi vedea care sunt atribuţiile mele

Napoli: După meciul cu Pandurii voi vedea care sunt atribuţiile mele

Tehnicianul Nicolo Napoli, care de luni este director tehnic la Universitatea Craiova, a declarat că atribuţiile sale vor fi stabilite clar după meciul cu Pandurii Târgu Jiu, din etapa a XXIV-a a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.
04 apr. 2011, 18:42, Sport

„Nu vreau să vorbesc prea multe, Universitatea Craiova este mai importantă, aşteptăm să treacă meciul cu Târgu Jiu iar apoi voi vedea care sunt atribuţiile mele. Meciul cu Pandurii este un fel de baraj pentru menţinerea în Liga I”, a declarat Nicolo Napoli.

Nicolo Napoli s-a întâlnit, duminică noapte, cu patronul Adrian Mititelu şi cu Laurenţiu Reghecampf, care a preluat funcţia de antrenor al Universităţii. Reghecampf şi-a reziliat, luni dimineaţă, contractul cu divizonara secundă FC Snagov, iar la ora 13.00 a participat deja la o primă întâlnire cu jucătorii.

Tot de la ora 13.00, Nicolo Napoli a avut şi el o întrevedere cu jucătorii, după care a părăsit cantonamentul echipei.

Secunzii lui Reghecampf la Craiova vor fi Sandu Tăbârcă, George Biţă şi Silviu Lung, ultimul fiind antrenor cu portarii.