Prima pagină » Australian Open » Perechea Monica Niculescu – Misaki Doi s-a calificat în optimi la Australian Open

Perechea Monica Niculescu – Misaki Doi s-a calificat în optimi la Australian Open

Perechea formată din jucătoarea din România Monica Niculescu şi japoneza Misaki Doi s-a impus sâmbătă, 25 ianuarie, în faţa cuplului din Japonia Nao Hibino - Makoto Ninomiya, în turul al doilea la Australia Open.
Perechea Monica Niculescu - Misaki Doi s-a calificat în optimi la Australian Open
Mihaela Măncilă
25 ian. 2020, 10:08, Sport

Cele două s-au calificat în optimile turneului de Grand Slam după ce au câştigat în două seturi, scor 6-2, 7-5.

Niculescu şi Doi se vor întâlni în optimile de finală cu surorile taiwaneze Hao-Ching Chan şi Latisha Chan, cap de serie numărul 7.

Pentru calificarea în optimi la proba de dublu, premiul total este de 62.000 de dolari australieni (42.000 de dolari americani) şi câte 240 de puncte WTA.