Prima pagină » Sport » Hagi: Prestaţia naţionalei ne bucură

Hagi: Prestaţia naţionalei ne bucură

Fostul internaţional Gheorghe Hagi a declarat, vineri, după remiza din meciul cu Italia, scor 1-1, din etapa a adoua a grupei C de la Euro-2008, că este bucuros pentru prestaţia echipei naţionale a României din această întâlnire.
Hagi: Prestaţia naţionalei ne bucură
13 iun. 2008, 21:39, Sport

"Am făcut remize cu două forţe ale fotbalului. Am văzut un meci frumos, deschis. Un meci cu o echipă a Italiei care a atacat de la început şi cu o formaţie a României care a stat bine în teren. Formăm o echipă puternică, care îşi arată valoarea la acest Euro. Prestaţia naţionalei ne bucură. Am jucat de la egal la egal cu Italia, campioana mondială", a spus Hagi, la TVR 1.

Reprezentativa României a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul susţinut, vineri, la Zurich, în compania Italiei, campioana mondială en-titre, în a doua etapă a grupei C la Campionatul European. Golurile au fost marcate de Mutu ’55 pentru România şi Panucci ’56 pentru italieni. În minutul 80, Mutu a ratat un penalti.