- Home
- Sport
- BUCUREŞTI, (12.04.2014, 12:37)
- Leila Bolat
Salariile jucătorilor de la Pandurii, deblocate ca urmare a victoriilor cu Dinamo şi Gaz Metan
Clubul Pandurii Târgu Jiu a anunţat, pe site-ul oficial, că a deblocat salariile jucătorilor şi stafului tehnic, ca urmare a victoriilor înregistrate în meciurile cu Dinamo şi cu Gaz Metan Mediaş, din etapele a XXIV-a şi a XXVI-a ale Ligii I.
Urmărește
104 afișări
Salariile jucătorilor de la Pandurii, deblocate ca urmare a victoriilor cu Dinamo şi Gaz Metan
"Clubul Pandurii Lignitul Târgu Jiu a deblocat salariile jucătorilor şi stafului tehnic după cele 6 puncte acumulate în ultimele 3 etape, în urma victoriilor cu Dinamo şi Gaz Metan Mediaş. Preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului Pandurii Târgu Jiu, Mihai Prunariu, anunţase înaintea jocului din deplasare cu Dinamo că echipa trebuie să adune minim 5 puncte din partidele cu Dinamo, CFR Cluj şi Gaz Metan Mediaş pentru ca salariile şi primele să fie deblocate. După victoria de luni de la Mediaş, jucătorii, staful, dar şi angajaţii clubului au primit vineri vestea că salariile le-au fost virate în cont", se arată pe site-ul oficial al clubului din Târgu Jiu.
Gruparea gorjeană precizează că în acest moment jucătorii "sunt cu salariile la zi".
"În altă ordine de idei, principalul finanţator al clubului Pandurii Târgu Jiu, Complexul Energetic Oltenia, a virat în anul 2014 în conturile clubului suma de 1 milion de dolari, sumă necesară pentru a fi achitate datoriile clubului din anul 2013, dar şi din primele luni ale acestui an", se mai arată pe site-ul clubului Pandurii.
Formaţia Pandurii Târgu Jiu a învins Dinamo cu scorul de 3-2 şi echipa Gaz Metan Mediaş cu 1-0.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Desertul preferat al copiilor din comunism, care a reapărut în magazine. Se vinde cu 5 lei în Carrefour
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe
ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 14:38
LIVE TEXT OEP respinge orice strămutare a palestinienilor / Planul lui Trump de strămutare a palestinienilor din Gaza câştigă susţinere în Israel. Proteste în faţa Casei Albe împotriva planului preşedintelui Trump privind Gaza. Donald Trump spune că SUA va „prelua” şi va „deţine” Fâşia Gaza.
-
astăzi, 14:37
LIVE TEXT Războiul din Ucraina, ziua 1078. Zelenski sugerează că Ucraina ar trebui să obţină arme nucleare dacă aderarea la NATO este amânată / O lovitură cu drone a Ucrainei ar fi provocat un incendiu la un depozit de petrol din Krasnodar Krai / Şeful AIEA avertizează că atacurile Rusiei asupra reţelei energetice a Ucrainei ar putea provoca un accident nuclear