„Nu vreau să comentez acele afirmaţii stupide şi lipsite de respect. Nu am vorbit despre el (n.r. – despre Mourinho) în conferinţa de presă şi nu voi face asta acum. Tot ce ştiu este că e mai jenant pentru Chelsea decât pentru mine. Sincer, îmi este jenă pentru el”, a spus Wenger, după calificarea echipei Arsenal în sferturile de finală ale Cupei Angliei.
Managerul echipei Chelsea Londra, Jose Mourinho, a declarat, vineri, despre Arsene Wenger că este un „specialist în eşecuri”. Mourinho a dorit să-i răspundă astfel francezului, după ce acesta s-a plâns că alţi manageri din Premier League minimizează şansele echipelor lor la titlu, deoarece „se tem de eşec”. „El (n.r. – Wenger) este un specialist în eşecuri. Eu nu. Aşa că are dreptate când spune că mi-e frică de eşecuri pentru că eu nu greşesc de multe ori”, a spus Mourinho.
Formaţia Arsenal Londra s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Angliei după ce a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Liverpool, în optimile competiţiei.