Delegaţia României va sosi în 27 martie, la ora 13.30, pe aeroportul din Bacău, de la Sarajevo, după partida cu Bosnia-Herţegovina din preliminariile Campionatului European. După un prim antrenament, programat la ora 18.00, pe stadionul Municipal din Bacău, selecţionerul Răzvan Lucescu şi, apoi, un jucător vor susţine conferinţa de presă oficială, în incinta hotelului unde vor fi cazaţi tricolorii. La 28 martie, tot de la ora 18.00, va avea loc pe stadionul Municipal ultimul antrenament dinaintea meciului cu Luxemburg.
Naţionala din Luxemburg va sosi pe aeroportul din Bacău cu o cursă charter, în data de 27 martie, la ora 20.00, urmând să se deplaseze apoi cu autocarul la Piatra Neamţ. La 28 martie, de la ora 16.30, selecţionerul Luc Holtz va susţine o conferinţă de presă în hotelul în care va fi cazată delegaţia luxemburgheză. Două ore mai târziu, echipa Luxemburgului va efectua antrenamentul oficial pe stadionul Ceahlăul, la care presa va avea acces în primele 15 minute.
România va întâlni, la 26 martie, în deplasare, formaţia Bosniei-Herţegovia, iar la 29 martie, la Piatra Neamţ, echipa Luxemburgului, în Grupa D a preliminariilor Euro-2012.