Prima pagină » Sport » Harry Redknapp: Este o seară splendidă pentru jucători şi suporteri

Harry Redknapp: Este o seară splendidă pentru jucători şi suporteri

Antrenorul echipei Tottenham Hotspur, Harry Redknapp, a declarat, miercuri, după calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, că este o seară splendidă pentru jucători şi suporteri, informează site-ul oficial al UEFA.
10 mart. 2011, 09:40, Sport

„Este o seară splendidă pentru jucători şi suporteri. A fost dificil, deoarece Milan este o mare echipă. Tradiţia lor în Liga Campionilor şi-a spus cuvântul, pentru că ei au venit să-şi facă meciul lor. Este dificil să joci acasă şi să aperi un 1-0, deoarece există riscul să ataci şi să pierzi avantajul din tur. Sunt fericit pentru calificare, dar nu pot spune că sunt mulţumit de cum am jucat. Am fost tot timpul cu ochii pe ceas, iar timpul parcă nu mai trecea. Pentru club este o mare realizare, iar ce au făcut băieţii este incredibil. În acest moment aş prefera să evităm Barcelona, dar este superb că suntem în sferturi şi nu mai contează cu cine vom juca”, a spus Redknapp.

Echipa engleză Tottenham Hotspur s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a remizat, miercuri, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia italiană AC Milan, în manşa secundă a optimilor competiţiei. În tur, la Milano, Tottenham s-a impus cu scorul de 1-0.