- Home
- Sport
- BUCUREŞTI, (19.01.2015, 18:32)
- Departamentul Sport - Mediafax
VfB Stuttgart a respins oferta de 6,5 milioane de euro făcută de Swansea pentru Maxim
Clubul VfB Stuttgart a respins oferta în valoare de cinci milioane de lire sterline făcută de gruparea galeză Swansea City pentru internaţionalul român Alexandru Maxim, informează sportsmole.co.uk.
Urmărește
118 afișări
Alexandru Maxim (Imagine: Alexandru Hojda/Mediafax Foto)
Maxim, 24 de ani, a fost transferat în ianuarie 2013 de la Pandurii Târgu Jiu la VfB Stuttgart pentru suma de 1,5 milioane de euro. Românul a jucat 57 de meciuri în Bundesliga, înscriind nouă goluri.
Potrivit Daily Mail, Swansea a lansat o ofertă de cinci milioane de euro pentru mijlocaşul lui VfB Stuttgart, sub contract până în vara anului 2017, însă clubul german a respins-o imediat.
Englezii au mai scris că Swansea "avea banii în bancă" după ce a încheiat cedarea atacantului Wilfried Bony la Manchester City pentru 30 de milioane de lire sterline (39 de milioane de euro).
ULTIMELE ȘTIRI
-
Victor Ponta, întrebat dacă se aşteaptă să fie dat afară din PSD: Îmi asum tot ceea ce fac / Nu exclude o colaborare cu Călin Georgescu
-
VIDEO Poliţia Capitalei l-a oprit pe Gică Hagi în trafic: Astăzi e despre tine, Comandante
-
Nicolae Ciucă a demisionat din funcţia de senator în Parlamentul României
Echipa galeză ocupă în prezent locul 9 în Premier League, în timp ce VfB Stuttgart este pe locul 15, primul care asigură prezenţa în ediţia viitoare a primei ligi germane.
Citește pe www.zf.ro: Piaţa imobiliară sare în aer: Cartierul din Bucureşti unde preţurile au crescut în ianuarie cu 25.000 de euro faţă de anul trecut
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Ce a găsit Roman Babițchi, soțul Monalisei, când s-a întors la salonul de înfrumusețare: 'Au încercat să ascundă crima'
CANCAN.RO
Zodiile aflate sub protecția lui Dumnezeu în 2025. MINERVA: oportunități și succes pe toate planurile
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe