- Home
- Sport
- GALAŢI, (26.09.2010, 20:33)
- , Lucian Constandache , , Lucian Constandache ,
Viglianti: Am câştigat în faţa unei forţe a Ligii I, dedic victoria noului membru al familiei mele
Fotbalistul echipei Oţelul Galaţi, Gabriel Viglianti, a declarat, după meciul de pe teren propriu cu Steaua, scor 1-0, că adversara învinsă este o forţă a Ligii I şi că îi dedică victoria noului membru al familiei sale, Juliano, născut vineri.
Urmărește
29 afișări
Viglianti: Am câştigat în faţa unei forţe a Ligii I, dedic victoria noului membru al familiei mele (Imagine: Mediafax Foto)
"Sunt fericit că am câştigat în faţa unei forţe a campionatului românesc şi dedic această victorie noului membru al familiei mele, Juliano. Soţia mea a născut vineri şi nu am reuşit să văd decât pentru foarte scurt timp copilul", a spus Viglianti, care a precizat că pleacă de la stadion direct la spital.
Cristian Sîrghi, autorul unicului gol al partidei, consideră că Oţelul a avut o evoluţie mai bună decât Steaua. "Sunt fericit că am marcat, însă nu mi-am propus în mod special acest lucru, mă bucură în primul rând victoria echipei mele. Rezultatul reflectă realitatea din teren. Cred că astăzi am fost peste Steaua", a afirmat el.
Căpitanul Sergiu Costin îşi doreşte ca Oţelul să rămână cât mai mult în prima parte a clasamentului Ligii I. "Sunt fericit pentru victorie, mă bucur în primul rând că am reuşit să bucurăm miile de oameni veniţi la stadion. Cred că suntem meritat pe locul pe care suntem şi sper să stăm cât mai mult în partea fruntaşă a clasamentului", a precizat Costin.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Victor Ponta, întrebat dacă se aşteaptă să fie dat afară din PSD: Îmi asum tot ceea ce fac / Nu exclude o colaborare cu Călin Georgescu
-
VIDEO Poliţia Capitalei l-a oprit pe Gică Hagi în trafic: Astăzi e despre tine, Comandante
-
Nicolae Ciucă a demisionat din funcţia de senator în Parlamentul României
Fotbalistul Răzvan Ochiroşii s-a declarat, de asemenea, încântat de victorie: "Sunt fericit pentru victorie, am petrecut cinci ani frumoşi la Steaua, dar acum sunt la Galaţi şi încerc să îmi fac cât mai bine treaba aici. Nu e vorba de nicio revanşă personală, nu am nimic de demonstrat nimănui. Le mulţumesc suporterilor stelişti că nu m-au uitat".
Echipa Oţelul Galaţi a învins, duminică, pe teren propriu, formaţia Steaua Bucureşti, scor 1-0 (1-0), într-un meci din cadrul etapei a IX-a a Ligii I.
Citește pe www.zf.ro: Piaţa imobiliară sare în aer: Cartierul din Bucureşti unde preţurile au crescut în ianuarie cu 25.000 de euro faţă de anul trecut
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Ce a găsit Roman Babițchi, soțul Monalisei, când s-a întors la salonul de înfrumusețare: 'Au încercat să ascundă crima'
CANCAN.RO
Zodiile aflate sub protecția lui Dumnezeu în 2025. MINERVA: oportunități și succes pe toate planurile
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe