ŞTIRILE MEDIAFAX
This browser does not support the video element.
Autorităţile spaniole au anunţat că forţele de poliţie au ucis cinci suspecţi, care purtau centuri cu explozibil, în oraşul Cambrils, pentru a opri un al doilea atac terorist, la doar câteva ore după atentatul de la Barcelona, informează BBC News online.
Ministerul Afacerilor Externe: Doi români au fost răniţi în atentatul din Barcelona
Ministerul Afacerilor Externe anunţă că doi români au fost răniţi în atentatul produs joi seara în Barcelona, soldat cu moartea a 13 persoane şi rănirea a peste 100.
Ministrul Economiei: Memorandum pentru un producerea unui transportor blindat 8X8, în România
Ministrul Economiei, Mihai Fifor, a declarat, joi la Ploieşti, că săptămâna viitoare, la Guvern, se va semna un memorandum cu o companie americană pentru producerea unui transportor blindat 8X8, transmite corespondentul MEDIAFAX.
ANM: Vreme caniculară vineri şi sâmbătă. Izolat, temperaturile ajung şi la 37 de grade
Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis o informare meteorologică, valabilă vineri şi sâmbătă, vremea urmând să fie călduroasă în toate regiunile şi, local, caniculară, temperaturile ajungând, izolat, chiar la 37 de grade Celsius.