Prima pagină » Headlines » ŞTIRILE MEDIAFAX

ŞTIRILE MEDIAFAX

Agenţia de presă MEDIAFAX vă prezintă cele mai importante ştiri.
ŞTIRILE MEDIAFAX
Silvana Chiujdea
16 ian. 2018, 10:57, Video

Liderii PSD decid astăzi, în CEx, cine va fi propus premier: Fifor şi Stănescu, cele mai vehiculate nume. Ambii sunt apropiaţi ai lui Dragnea | VIDEO

Liderii PSD se vor reuni marţi, la ora 11.00, în şedinţa CEx, pentru a decide cine va fi propunerea pentru funcţia de premier, după demisia lui Mihai Tudose. Preşedintele Consiliului Naţional al PSD şi ministru al Apărării în Guvernul Tudose, Mihai Fifor, este cel mai vehiculat nume pentru a fi propus de formaţiunea social-democrată pentru funcţia de premier, au precizat, marţi, pentru MEDIAFAX, surse din partid.

Premierul Japoniei, vizită istorică marţi, în România. Cu cine se va întâlni după demisia lui Tudose

Premierul Japoniei, Shinzo Abe, se află marţi la Bucureşti, aceasta fiind o deplasare istorică, în condiţiile în care niciun şef al Executivului din Japonia nu a făcut o vizită oficială în ultimii 100 de ani în ţara noastră. Premierul nipon se va întâlni cu Klaus Iohannis.