Surse judiciare au declarat, pentru MEDIAFAX, că, la percheziţii, au fost găsite hainele pe care bărbatul suspectat de fapte de pedofilie le-a purtat în ziua în care în care a agresat sexual doi minori într-un lift. Acesta va fi testat psihiatric.
Ministrul Afacerilor Interne a declarat, marţi dimineaţa, că l-a informat pe premierul Mihai Tudose despre măsurile dispuse ca urmare a depistării poliţistului suspectat de agresiune sexuală asupra unor minor, Carmen Dan remarcând că niciun şef din poliţie „nu a făcut un pas în spate”. UPDATE: Structura de control a Poliţiei Capitalei face verificări, marţi, la Bridaga de Poliţie Rutieră Bucureşti.
Trafic RECORD pe aeroporturile din Bucureşti în 2017: 12,84 milioane de pasageri
Compania Naţională Aeroporturi Bucureşti (CNAB) a înregistrat în 2017, pe aeroporturile Otopeni şi Băneasa, un număr record de pasageri: 12,84 milioane, cu 16, 8% mai mult decât în 2016, depăşind media europeană, se arată într-un comunicat transmis marţi de companie.