„Aceşti inidvizi se află sub o presiune foarte mare. De fiecare dată când când am ţintit una dintre poziţiile lor de apărare în ultimele şase luni, i-am învins. Au plecat, s-au retras”, a declarat Work.
Acesta a adăugat că Statele Unite şi forţele coaliţiei pun presiune pe SI din toate direcţiile, folosindu-se de orice capacitate militară, inclusiv de atacuri cibernetice, pentru a învinge grupul.
Citeşte şi: Summit-ul G7 de la Hiroshima: Apel la accelerarea luptei contra ISIS şi la o lume fără arme nucleare
Citeşte şi: Peste 200 de muncitori ai unei fabrici de ciment din Siria, daţi dispăruţi după un atac dat de ISIS: „Nu ştim unde sunt”
Citeşte şi: Un fost student la medicină din Senegal afirmă că îi tratează în prezent pe militanţii ISIS în Libia – VIDEO