- Home
- Externe
- BRUXELLES, (30.08.2011, 16:23)
- Ioana Bojan ,
Muammar Kadhafi continuă să comande trupe în Libia, afirmă NATO
Liderul libian fugar Muammar Kadhafi îşi menţine o capacitate de comandă a trupelor care îi sunt loiale în ţară, a declarat marţi un purtător de cuvânt al NATO, precizând că nu ştie unde se află acesta.
Urmărește
827 afișări
Muammar Kadhafi continuă să comande trupe în Libia, afirmă NATO (Imagine: Mediafax Foto/AFP)
Purtătorul de cuvânt al operaţiunii NATO în Libia, colonelul canadian Roland Lavoie, a menţionat, într-o conferinţă de presă, "capacitatea de care (Kadhafi) încă dă dovadă de a comanda şi controla trupe, mişcările lor şi pe cele ale armelor, precum şi mobilizarea lor, inclusiv tirurile de rachete sol-sol".
Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Digi RCS-RDS, anunțul începutului de februarie. Oferă acest smartphone de ultimă generație tuturor abonaților din România
CANCAN.RO
Localitatea din România în care o casă se vinde cu doar 3.800€. Condiția bizară pe care trebuie să o îndeplinești
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe