- Home
- Revista presei
- (17.01.2011, 01:44)
DaneMARCA înregistrată! România a pierdut cu 30-39 în faţa danezilor! Luni, meci decisiv împotriva Algeriei
România pare a fi antrenată doar pentru câteo repriză cu marile echipe de la acest Campionat Mondial. Jocul tricolorilor de aseară a semănat izbitor cu ce s-a întâmplat la debut în faţa Croaţiei. O primă repriză fascinantă, apoi "braţele jos". Conform calculelor hârtiei, trupa lui Stângă a pierdut şi în faţa Danemarcei, scor 30-39.
DaneMARCA înregistrată! România a pierdut cu 30-39 în faţa danezilor! Luni, meci decisiv împotriva Algeriei
Atmosfera din Malmo Arena a fost formidabilă. Cei 200 de suporteri români au fost scufundaţi într-o mare alb-roşie. Dar cei peste 9.000 de danezi au fost reduşi la tăcere în primele cinci minute de intervenţiile portarului Popescu şi golurile lui Jurcă şi Alexandru Stamate. Momentele de rătăcire din a doua repriza cu Croaţia au revenit şi i-au readus pe danezi în joc. În trei minute danezii au dat patru goluri, iar Stângă a fost nevoit să îşi folosească rapid time-out-ul. Dar a dat roade.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Digi RCS-RDS, anunțul începutului de februarie. Oferă acest smartphone de ultimă generație tuturor abonaților din România
CANCAN.RO
Caz RARISIM în Italia. Ce moștenire i-a lăsat o pensionară de 84 de ani, badantei care a îngrijit-o în ultimii ani din viață
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe