- Home
- Sport
- BUCUREŞTI, (31.01.2015, 14:31)
- Leila Bolat
Australia a câştigat pentru prima dată Cupa Asiei
Reprezentativa Australiei a câştigat în premieră Cupa Asiei, sâmbătă, după ce a învins în finala de la Sydney, cu scorul de 2-1 după prelungiri, selecţionata Coreei de Sud.
Urmărește
98 afișări
Australia a câştigat pentru prima dată Cupa Asiei (Imagine: Mediafax Foto/AFP)
Golurile învingătorilor au fost marcate de Luongo '45 şi Troisi '105.
Pentru Coreea de Sud a înscris Son Heung-min, în minutul 90+1.
Pe locul 3 la competiţia desfăşurată în Australia s-a clasat echipa Emiratelor Arabe Unite, care a câştigat vineri finala mică în faţa naţionalei Irakului, scor 3-2.
Citește pe www.zf.ro: Piaţa imobiliară sare în aer: Cartierul din Bucureşti unde preţurile au crescut în ianuarie cu 25.000 de euro faţă de anul trecut
Citește pe www.zf.ro: Cum alegem zona unde cumpărăm o locuinţă şi ce facilităţi importante trebuie să existe în proximitate
Citește și: Emiratele Arabe Unite, locul 3 la Cupa Asiei
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Digi RCS-RDS, anunțul începutului de februarie. Oferă acest smartphone de ultimă generație tuturor abonaților din România
CANCAN.RO
Caz RARISIM în Italia. Ce moștenire i-a lăsat o pensionară de 84 de ani, badantei care a îngrijit-o în ultimii ani din viață
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe